۰
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹
سرپرست کوره آهک شرکت نیشکر هفت تپه مطرح کرد؛

نقش سنگ آهک در کارخانه تولید شکر

عبدالرضا احمدی کوره آهک را یکی از مهمترین بخش ها در تولید شکر دانست و اظهار داشت: کوره آهک در تولید شکر نقشی اساسی دارد که از جمله آنها می توان به تولید گاز CO2 در بخش تصفیه جهت تولید شکر سفید و استفاده از آهک در بخش خام جهت تولید شکر زرد اشاره کرد
نقش سنگ آهک در کارخانه تولید شکر
سرپرست کوره آهک شرکت نیشکر هفت تپه از مصرف روزانه سنگ آهک جهت تولید شکر خبر داد .
 
عبدالرضا احمدی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی کوره آهک را یکی از مهمترین بخش ها در تولید شکر دانست و اظهار داشت: کوره آهک در تولید شکر نقشی اساسی دارد که از جمله آنها می توان به تولید گاز CO2  در بخش تصفیه جهت تولید شکر سفید و استفاده از آهک در بخش خام جهت تولید شکر زرد اشاره کرد
 
وی همچنین خاطر نشان کرد: مصرف روزانه سنگ آهک در این قسمت به طور میانگین بین ۲۰ تا ۲۵ تن است که در صورت توقف های اجباری کارخانه از جمله بارندگی، این میانگین بین ۱۳ تا ۱۵ تن کاهش می یابد .
 
به گفته سرپرست کوره آهک ، در این قسمت از کارخانه مصارف دیگر مانند زغال سنگ جهت پخت سنگ آهک نیز استفاده می شود. احمدی در این باره افزود: مصرف روزانه زغال سنگ به مصرف سنگ آهک نیز وابسته است و می توان گفت در هر ۱۰تن سنگ آهک ۱ تن زغال سنگ نیز مصرف می شود.
 
سرپرست کوره آهک شرکت نیشکر هفت تپه در بخش پایانی اظهارات خود عنوان کرد: سرویس کاری های روزانه در این قسمت به صورت مطلوب در حال انجام است و پرسنل این بخش با تلاش های خود، در جهت پیشبرد اهداف شرکت گام برمی دارند.
 
کد مطلب: 12039
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *