۰
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
استاندار خوزستان:

اتاق‌های بازرگانی به مراکز تصمیم‌گیری اقتصاددانان تبدیل شوند/دولتی‌ها عامل کم‌کاری بخش خصوصی هستند

استاندار خوزستان با تأکید بر ضرورت عقب‌نشینی دولت از مسائل مربوط به بخش خصوصی، گفت: دولتی‌ها نباید مزاحم بخش خصوصی شوند و از سیاست‌هایی که به بزرگ شدن بخش خصوصی منجر شود نترسند.
اتاق‌های بازرگانی به مراکز تصمیم‌گیری اقتصاددانان تبدیل شوند/دولتی‌ها عامل کم‌کاری بخش خصوصی هستند
غلام‌رضا شریعتی عصر امروز در آئین افتتاح ساختمان جدید اتاق بازرگانی اهواز، اظهار کرد: توجه به حوزه بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی تنها راهکار اصلی خروج کشور از وضعیت کنونی است.
وی گفت: اگر بنا باشد اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد و مسائل اقتصادی استان و کشور فراتر از آن رونق پیدا کند راه‌حل آن توسعه و رها کردن بخش خصوصی است.
استاندار خوزستان با تأکید بر عقب‌نشینی دولت از مسائل مربوط به بخش خصوصی بیان کرد: دولتی‌ها نباید مزاحم بخش خصوصی شوند و از سیاست‌هایی که به بزرگ شدن بخش خصوصی منجر شود هراس نداشته باشند.
شریعتی افزود: لازمه دست‌یابی به توسعه پایدار این است که اتاق‌های بازرگانی تبدیل به مراکز تصمیم‌گیری برای اقتصاددانان شود و دولت تنها حمایت و صیانت کند.
وی با تأکید بر ایجاد امنیت اقتصادی برای بخش خصوصی، بیان کرد: به‌طور حتم با امنیتی کردن قوانین و تصمیمات خلق‌الساعه تمام امورات بخش خصوصی زیر سؤال می‌رود و شرایط پایدار آن از بین می‌رود.
شریعتی با اشاره به اعتراضات اخیر شهروندان به مسائل و مشکلات اقتصادی، گفت: علت اینکه بخش خصوصی نمی‌تواند کاری انجام دهد دولتی‌ها هستند و نتیجه همین تعامل‌ها سبب نارضایتی و عدم فعالیت بخش خصوصی شده است.
استاندار خوزستان عنوان کرد: از طریق پنجره واحد سرمایه‌گذاری درصدد رفع موانع زنجیره‌ای و تسهیل فعالیت اقتصادی در بخش خصوصی هستیم.
کد مطلب: 13367
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *