۰
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
معاون صنعت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه:

حادثه ترکیدگی لوله کوره بخار کارخانه نیشکر هفت تپه جزیی بوده است

فرشید مومن غریب با تشریح جزئیات حادثه دوشنبه شب عنوان کرد: حوالی ساعت 22 دوشنبه شب یکی از لوله های تغذیه آب کوره بخار شماره 3 این کارخانه به دلیل فرسودگی ناشی از عمر بالای 50 سال دچار شکاف و ترکیدگی شد.
حادثه ترکیدگی لوله کوره بخار کارخانه نیشکر هفت تپه جزیی بوده است
هفت تپه نیوز: معاون صنعت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با بیان اینکه حادثه شکاف و ترکیدن یکی از لوله های تغذیه آب کوره بخار کارخانه نیشکر هفت تپه به دلیل فرسودگی و عمر بالای لوله بوده، گفت: این حادثه هیچگونه خسارتی به کوره بخار کارخانه وارد نکرده است.

فرشید مومن غریب در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با تشریح جزئیات حادثه دوشنبه شب عنوان کرد: حوالی ساعت 22 دوشنبه شب یکی از لوله های تغذیه آب کوره بخار شماره 3 این کارخانه به دلیل فرسودگی ناشی از عمر بالای 50 سال دچار شکاف و ترکیدگی شد.وی افزود: از آنجا که این ترکیدگی با صدای مهیب همراه بود برخی سایت ها به اشتباه از وقوع انفجار در کوره بخار این کارخانه خبر دادند. این مطالب کذب است و  وقوع چنین حوادثی از جمله ترکیدن لوله آب تغذیه در کوره های بخار امری طبیعی است.

مومن غریب بیان داشت:کوره بخار شامل هزاران لوله در اندازه و ضخامت های مختلف و با عمر مفید متفاوت است، از همین رو وقوع چنین حوادثی برای این لوله ها در کوره های بخار امری طبیعی محسوب می شود.معاون صنعت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: در پی این حادثه کارکنان کارخانه تولید شکر هفت تپه از همان ساعات اولیه و شبانه برای ترمیم لوله تغذیه کوره بخار وارد عمل شده و تا ساعاتی دیگر کوره بخار شماره 3 این شرکت مجددا وارد چرخه تولید شکر و بهره برداری می شود.
کد مطلب: 13709
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *