۰
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۵

۱۱ نفر جاعل اسناد در سرخه دستگیر شدند

معاون فرماندار سرخه از وقوع ۱۱مورد دستگیری در رابطه با جعل اسناد طی سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفت: در این مدت همچنین چهار سلاح غیرمجاز نیز در شهرستان کشف‌ شده است.

معاون فرماندار سرخه از وقوع ۱۱مورد دستگیری در رابطه با جعل اسناد طی سال جاری در این شهرستان خبر داد و گفتدر این مدت همچنین چهار سلاح غیرمجاز نیز در شهرستان کشف‌ شده است. 


محمدتقی ادهم در نشست عصر سه‌شنبه ستاد مبارزه با فساد و جعل اسناد سرخه به میزبانی فرمانداری، ضمن بیان اینکه این شهرستان کمترین آمار جعل و فساد را در بین هشت شهرستان استان دارد، تأکید کرد: در ۱۰ماهه گذشته سال جاری ۱۱ مورد دستگیری در حوزه جعل اسناد و مدارک و چهار مورد کشف سلاح جنگی غیرمجاز صورت گرفته که نشان از عزم جدی مسئولان در مقابله با این قبیل جرائم دارد.

وی افزود: امروزه یکی از دلایلی که باعث ارتکاب جرم توسط افراد جامعه می‌شود نبود آگاهی کافی است و لذا باید در حوزه آگاهی به‌خصوص در بخش حقوق قضایی و مصادیق جرم برای مردم اقدامات ترویجی را در دستور کار قرارداد.

معاون فرماندار سرخه گفت: بسیاری از افرادی که در حوزه حمل و نگهداری سلاح‌های شکاری و جنگی دستگیر می‌شوند متأسفانه از بسیاری از نکات و تبعات استفاده از سلاح غیرمجاز آگاهی ندارند.

ادهم بیان کرد: آگاهی بخشی به آحاد اقشار جامعه در خصوص تبعات استفاده و نگهداری سلاح‌های غیرمجاز در دستور کار فرمانداری سرخه است.

وی افزود: درزمینهٔ جعل اسناد و مدارک به‌خصوص اسناد دولتی نیز بسیاری از مجرمان از حوزه‌های حقوقی و تبعات این جرم آگاهی کافی نداشته که در همین راستا افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی عمومی به مردم و همچنین برگزار دوره‌های آموزشی جلوگیری و مقابله با جعل اسناد و مدارک ویژه کارکنان دستگاه‌های اجرایی بسیار ضروری است.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار سرخه در ادامه بابیان اینکه شاخص‌های نظارتی و امنیتی در سطح شهرستان بسیار مطلوب هستند، تأکید کرد: آمارها به پائین بودن دستگیری‌های جعل اسناد و حمل سلاح غیرمجاز در این شهرستان اشاره دارند.

ادهم گفت: برای جلوگیری از فساد در دستگاه‌های خدماتی و اداری نیز گسترش خدمات دولت الکترونیک و راه اندازی مکاتبات بدون کاغذ می تواند تاثیر به سزایی داشته باشد.

کد مطلب: 14904
کلمات کليدی: هفت تپه ، هفت تپه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *