۰
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۲

اردوغان و دبیرکل ناتو تلفنی گفتگو کردند

رئیس جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با دبیرکل ناتو اعلام کرد: تشکیل نیروی جدید متشکل از تروریست‌های پ‌ی‌د یا وای‌پی‌جی هرگز پذیرفته نخواهد شد.

رئیس جمهوری ترکیه در تماس تلفنی با دبیرکل ناتو اعلام کردتشکیل نیروی جدید متشکل از تروریست‌های پ‌ی‌د یا وای‌پی‌جی هرگز پذیرفته نخواهد شد.


رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه امروز سه شنبه با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو به صورت تلفنی گفتگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی موضوع تشکیل «نیروی امنیت مرزی سوریه» مورد بحث قرار گرفت.

رئیس جمهوری ترکیه در این باره تاکید کرد: تشکیل نیروی جدید متشکل از تروریست‌های پ‌ی‌د یا وای‌پی‌جی هرگز پذیرفته نخواهد شد.

اردوغان در این گفتگو خاطرنشان کرد که ترکیه برای حفاظت از امنیت ملی خود در برابر تحولات اخیر سوریه در چارچوب حقوق بین الملل هر گونه تدبیری را اتخاذ خواهد کرد.

لازم به ذکر است، ائتلاف موسوم به مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا دو روز پیش (یکشنبه) اعلام کرد که همراه با گروه‌های معارض سوریه قصد دارد نیروی مرزی جدیدی متشکل از ۳۰ هزار نفر در سوریه تشکیل دهد؛ اقدامی که بر عصبانیت ترکیه درباره کمک های واشنگتن به کُردهای مورد حمایت آمریکا افزوده است.

یک مقام ارشد نظامی ترکیه در این باره اعلام کرده بود که دلیل احضار کاردار آمریکا در آنکارا به وزارت خارجه کشورش در روز چهارشنبه هفته گذشته نیز همین مورد بوده است.

نیروهای جدید تحت فرماندهی نیروهای دموکراتیک سوریه (از گروه های کُردی تحت حمایت آمریکا در سوریه) بوده و قرار است حمایت ها و کمک های واشنگتن را نیز دریافت کنند.

کد مطلب: 14912
کلمات کليدی: هفت تپه ، هفت تپه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *