۰
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷
در حاشیه برگزاری نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی مطرح شد؛

سلطانی‌فر: باید به مشکلات ورزش و جوانان خوزستان نگاه ویژه‌ای داشته باشیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: باید به مشکلات و مسایل ورزش و جوانان خوزستان نگاه ویژه ای داشته باشیم.
سلطانی‌فر: باید به مشکلات ورزش و جوانان خوزستان نگاه ویژه‌ای داشته باشیم
مسعود سلطانی‌فر در حاشیه برگزاری نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی که امروز (پنجشنبه) در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با حضور در استان‌های مختلف، قصدمان این است که از نزدیک بتوانیم مسائل و مشکلات ورزش و جوانان آنان را بررسی کنیم. 
 
وی ادامه داد: خوزستان استانی است که از جهات مختلف خودمان را مدیون آن و مردم این استان می‌دانیم؛ بخش‌هایی از یکی از درخشان‌ترین دوره‌های تاریخ سیاسی معاصر ایران یعنی هشت سال دفاع مقدس در خوزستان رقم خورده است، البته در استان‌های غربی کشور هم بوده و در واقع تمام کشور به نوعی در جنگ تحمیلی درگیر بوده است ولی صحنه‌های اصلی آن در خوزستان و همچنین استان‌های غربی بوده است.
 
وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم باید به مشکلات ورزش و جوانان خوزستان با توجه به سابقه ورزشی بسیار روشنی که از گذشته داشته و در خیلی از رشته‌های ورزشی نیز دارای ظرفیت است، نگاه ویژه، عمیق و همه جانبه‌ای داشته باشیم تا در نهایت به توسعه فرهنگی و اجتماعی خوزستان نیز کمک کنیم.
 
وی عنوان کرد: امروز به همراه 50 رئیس فدراسیون و معاونانم به این استان آمده‌ایم و ضمن این که جلسه‌ای با حضور هیات‌های ورزشی استان داریم، مشکلات و مسائل ورزش خوزستان نیز بررسی می‌شود.
 
سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: در بخشی از این سفر نیز معاونان وزارت به همراه تعدادی از روسای فدراسیون‌ها به چند شهرستان سفر می‌کنند و ان‌شاءالله همه کمک کنیم تا در بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، زمینه‌های رشد و توسعه خوزستان فراهم شود.
 
وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در بین جوانان خوزستان وجود دارد، گفت: یادمان نمی‌رود که در دهه 50، نیمی از اعضای تیم ملی فوتبال از خوزستان بودند. فکر می‌کنم این استان در بیشتر رشته‌های ورزشی دارای ظرفیت است که باید به توسعه و گسترش آن کمک کنیم.
 
وزیر ورزش و جوانان در خصوص عدم رعایت یک دقیقه سکوت در بازی الهلال و استقلال تهران از سوی بازیکنان تیم الهلال خاطرنشان کرد: اتفاق خوبی از سوی اعضای تیم فوتبال الهلال رخ نداد و به نوعی این بی‌احترامی‌ها در چند سال گذشته سابقه داشته است. متأسفانه این کار از سوی ورزشکاران سعودی صورت نگرفت و اعتراضات در این زمینه نیز از سوی فدراسیون فوتبال انجام خواهد شد.
 
وی در خصوص مشکلات زیرساختی در رشته شنای خوزستان نیز عنوان کرد: تمامی فدراسیون‌ها به خوزستان آمده‌اند تا نه تنها ورزش‌های آبی بلکه تمام رشته‌های ورزشی این استان مورد توجه قرار بگیرد.
 
سلطانی‌فر بیان کرد: برگزاری رویدادهای بین المللی در استان‌های مختلف، یکی از سیاست‌های ما بوده است که از یک سال گذشته نیز آن را پیگیری کرده‌ایم و بیشتر مسابقات بین‌المللی را به استان‌ها داده‌ایم. ضمن اینکه خوزستان هم چندین رویداد را میزبانی کرده است.
 
وی ادامه داد: خوزستان در هر کدام از رشته‌ها؛ آبی، غیر آبی، کشتی و فوتبال تقاضای میزبانی داشته باشد حتما این اتفاق رخ می‌دهد و در اولولیت خواهد بود. 
 
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی بالای خوزستان، بودجه تیم‌های ورزشی خوزستان پایین است؟ گفت: این سوال باید از مالکان باشگاه‌های ورزشی پرسیده شود و باید فشار بیاوریم و با هماهنگی استاندار این حمایت‌ها را بیشتر کنیم.
کد مطلب: 20439
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *