۰
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶

وعده وزیر نیرو برای آب‌رسانی به روستاهای استهبان

وزیر نیرو درباره تقاضای مردم و نماینده استهبان برای آبرسانی به خانه کت و قشم قاوی گفت: تا پایان سال ۹۷ روستاهای خانه کت و قشم قاوی از آب شرب بهره می‌شوند.

رضا اردکانی صبح امروز در مراسم افتتاح فاضلاب استهبان با اشاره به کاهش نزولات جوی و اهمیت مسئله آب اظهار داشت: در چنین شرایطی پس‌آب‌ها یکی از منابع مهم برای استفاده  هستند و این مسئله فارغ از نحوه مصرف آب است. 

وی با بیان اینکه چه آب را وارد کنیم و چه آب دریا را شیرین کنیم باز هم پسآب یک منبع مطمئن است، گفت: تا جمعیت برقرار است پسآب هم برقرار است که باید بتوانیم این موضوع را مهار و سپس از آن بهره‌برداری کنیم.

اردکانی افزود: مسیر بلندی در راه‌اندازی فاضلاب در پیش است و این کار یکی از به صرفه‌ترین راه‌های موجود برای بهره‌برداری از پسآب‌ها است چراکه صنایع مختلف توسط پسآب‌ها تغذیه می‌شود اما منابع دولتی کفاف استفاده و بهره‌برداری از آن را نمی‌دهد. 

وزیر نیرو با بیان اینکه در استان فارس 10 درصد جمعیت تحت پوشش فاضلاب هستند، بیان کرد: این نسبت از میانگین کشور که 48 درصد است، کمتر است.

اردکانی درباره تقاضای مردم و نماینده استهبان برای آبرسانی به خانه کت و قشم قاوی گفت: تا پایان سال 97 روستاهای خانه کت و قشم قاوی از آب شرب بهره‌مند می‌شوند و  آب سد رودبال نیز طبق برنامه به شهرستان استهبان می‌رسد.

کد مطلب: 22536
کلمات کليدی: هفت تپه ، هفت تپه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *