۰
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴

جامعه سادات شیعه و سنی پرچمدار وحدت اسلامی باشند

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تلاش‌های جریان‌های تکفیری جهت شکاف میان امت اسلام تأکید کرد: جامعه سادات شیعه و سنی باید پرچمدار وحدت اسلامی باشند.

حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی رئیس شورای راهبردی سادات و امام جمعه موقت تهران امروز در نخستین همایش بزرگ سادات ضمن ابراز امیدواری از اینکه برگزاری این همایش راه را برای تحکیم وحدت امت اسلام هول محبت اهل بیت پیامبر (ص)هموارتر کند، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، ملت اسلام در سایه وجود پیامبر(ص)، قرآن کریم، کعبه و همچنین در پرتو محبت و مودت خاندان اهل بیت می‌تواند از بالاترین وحدت و انسجام برخوردار باشد.

وی یادآور شد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید راهی که در پیش روی شما قرار داده شده، راه انبیایی بزرگ همچون حضرت موسی، حضرت عیسی، حضرت ابراهیم و حضرت نوح است که این راه در این فراز قرآن «عَقیمُ الدّین» خلاصه می‌شود.

رئیس شورای راهبردی سادات با تأکید بر لزوم به پاداشتن کلمه توحید گفت: باید آموزه های اسلام و انبیای الهی را در تاروپود جامعه خود و در تمام عرصه‌ها اعم از فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی حاکم کنیم و این آموزه‌ها را مشعلی پرفروغ برای حرکت جامعه اسلامی بدانیم.

حجت الاسلام ابوترابی وحدت امت اسلامی را از مهمترین و اساسی‌ترین آموزه‌های دین اسلام دانست و خاطرنشان کرد: اگر جامعه اسلامی از وحدت مورد نظر قرآن کریم برخوردار نبود، دین خداوند اقامه نشده بود لذا شایسته است جامعه سادات را همان فرزندان پیامبر اعظم(ص) در جهان تشیع و تسنن همگی در کنار هم پرچمدار وحدت اسلامی باشند.

وی تأکید کرد: باید جامعه سادات شیعه و سنی از تمام ظرفیت‌های خود برای تحکیم صفوف امت اسلامی بهره گیرند. این درحالی است که دشمنان امروزه برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان از هر فرصتی استفاده می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: سالها تلاش جریان‌های تکفیری و تروریستی دشمنان در راستای توسعه شکاف میان امت اسلامی بوده و هست. لذا ما رسالت افزایش وحدت در مقابل آنان را داریم.

کد مطلب: 22553
کلمات کليدی: هفت تپه ، هفت تپه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *