۰
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱

تیلرسون دست به دامان کشور‌های آفریقایی شد!

تیلرسون در این کنفرانس اعلام کرد: کشور‌های آفریقایی می‌توانند از ما برای تشویق کره شمالی به خلع سلاح حمایت کنند.
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، کشور‌های آفریقایی می‌توانند حامی واشنگتن در تشویق کره شمالی به خلع سلاح باشند.

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا که چهارشنبه (دیروز) سفر خود به چند کشور آفریقایی را آغاز کرده، در کنفرانسی خبری مشترک با «موسی فکی محمد» رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی شرکت کرد.

بر اساس گزارش شبکه «الجزیره» تیلرسون در این کنفرانس اعلام کرد: کشور‌های آفریقایی می‌توانند از ما برای تشویق کره شمالی به خلع سلاح حمایت کنند.

وی افزود: تلاش‌های کشور‌های آفریقایی در مبارزه با تروریسم را ارج می‌نهیم و در راستای تقویت روابط مشترک کار می‌کنیم.

تیلرسون گفت: کشور‌های آفریقایی باید شرایط سرمایه‌گذاری چین را دقیقاً زیر نظر بگیرند.

این اولین سفر وزیر خارجه آمریکا به کشور‌های آفریقایی پس از توهین «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور‌ها (جزئیات بیشتر) است؛ اهانت ترامپ در آن زمان منجر به خشم گسترده در آفریقا شد و هنوز هم برخی مقامات کشور‌های مختلف این قاره، توهین مذکور را یادآوری می‌کنند.

روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» ماه گذشته (بهمن‌ماه) گزارش داد واشنگتن، کشور‌های آفریقایی را به شدت تحت فشار قرار داده تا با هدف اعمال فشار بر برنامه موشکی و هسته‌ای پیونگ‌یانگ، روابط نظامی و سیاسی خود با کره شمالی را قطع کنند.

وزارت خارجه آمریکا هم بار‌ها از کشور‌های آفریقایی درخواست کرده دیپلمات‌ها و کارگران کره شمالی را اخراج کند تا در ادامه تحریم‌ها علیه این کشور، از درآمد ارزی پیونگ‌یانگ کم شود.
کد مطلب: 22556
کلمات کليدی: تیلرسون ، کشور‌های آفریقایی ، خلع سلاح ، کره شمالی، هفت تپه ، هفت تپه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *