۰
پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۹

اظهارات نعیم قاسم از دخالت آمریکا و عربستان در انتخابات

جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت که آمریکا و عربستان برای کاهش تعداد نمایندگان حزب الله در پارلمان تلاش می‌کنند.
جانشین دبیرکل حزب الله لبنان گفت که آمریکا و عربستان برای کاهش تعداد نمایندگان حزب الله در پارلمان تلاش می‌کنند.
 
به گزارش المنار، شیخ نعیم قاسم جانشین سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان گفت که آمریکا و عربستان در انتخابات پارلمانی لبنان دخالت می‌کنند.

وی طی سخنانی در مجتمع حضرت مجتبی علیه السلام گفت: واشنگتن و ریاض برای کاهش تعداد نمایندگان حزب الله در پارلمان تلاش می‌کنند.

انتخابات پارلمانی لبنان قرار است ۶ ماه مه (۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷) برگزار شود. این انتخابات در شرایطی برگزار می‌شود که پارلمان کنونی که از سال ۲۰۰۹ تاکنون سه بار و به دلایل مختلف امنیتی و فنی دوره خود را تمدید کرده است.

هفته گذشته بار دیگر سعد حریری نخست‌وزیر لبنان به عربستان دعوت شد. این بار ریاض تصمیم گرفت با روشی متفاوت با وی تعامل داشته باشد. این کشور به دنبال بهبود موازنه‌های قدرت به نفع خود بدون دشمنی با واقعیت‌های موجود در عرصه لبنان برآمده است.

عربستان این بار با حمایت آمریکا و امارات متحده عربی تلاش کرده این پیام را به داخل و خارج برساند که لبنان رها نشده است. این بدان معنا است که روند انتخابات لبنان هرگز ساده نخواهد بود و برخی طرف‌های لبنانی و منطقه‌ای به آن چشم دوخته‌اند.

اولین پیام سعودی‌ها را هیئت این کشور در سفر به بیروت به سرپرستی نزار العلولا مخابره کرد. هیئت مذکور با تعدادی از جریان‌های سیاسی لبنان بویژه سمیر جعجع دیدار کرد.
کد مطلب: 22580
کلمات کليدی: نعیم قاسم ، آمریکا ، عربستان ، حزب الله ، انتخابات لبنان، هفت تپه ، هفت تپه نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *